Premiera nowej powieści!

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na oficjalną premierę książki „Niewidzialny wróg”, która odbędzie się 11.06.2023 o godz. 18:00 w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20, Kraków) pod auspicjami projektu Kraków Miasto Literatury UNESCO !

Będzie spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym, a jeśli pogoda dopisze, to i krótki spacer z autorem wokół Rynku Głównego. Na miejscu można będzie oczywiście zakupić książkę i zdobyć dedykację. Spotkanie poprowadzi Pan Paweł Stachnik.

Opis książki:

„Początek XX w. przynosi Krakowowi wielkie dzieła: wodociągi, elektryczne tramwaje oraz polski teatralny szlagier wszech czasów – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Miasto rozrasta się i pięknieje. Młodopolska cyganeria szuka nowej siedziby. Emancypantki (w tym pierwsze absolwentki UJ) i socjaliści upominają się o prawa kobiet i plebejuszy, kazimierskich Żydów trwożą prowokacje i pogromy w Rosji. Niepokoje społeczne próbują wykorzystać tajemniczy Mściciele Ludu. Organizują akcje terrorystyczne i grożą miastu zagładą. Pod nieobecność Olgierda Korsaka, Zuzanna Skrzyńska debiutuje w roli prywatnego detektywa, demaskując okrutnych „fabrykantów aniołków” i przebiegłe „duchy” grasujące w teatrze miejskim. Wespół z c.k. policjantami, Edem Mohrem i Bronkiem Karczem, usiłują zapobiec katastrofie. Pomagają im jak zwykle zakochany Tyda Żeleński i wszystkowidzący Stanisław Wyspiański oraz naukowcy światowej sławy: K. Olszewski i O. Bujwid. Ujęcie złowrogiego geniusza zbrodni i powstrzymanie apokalipsy staje się jeszcze trudniejsze, gdy trzeba także zmierzyć się z potężnymi siłami natury”.

Na wydarzenie obowiązują darmowe wejściówki, a link do ich pobrania znajdziecie na tej stronie:

https://palacpotockich.krakow.pl/events/niewidzialny-wrog-premiera-ksiazki-mariusza-wollnego/

Uwaga! Nie będziemy mieli ze sobą książek zamówionych w przedsprzedaży, te czekać będą na odbiorców w naszym Sklepie u Kacpra Ryksa będą od rana tego samego dnia, a być może już od soboty. Będziemy dawać znać!

Zapraszamy!

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Komentowanie wyłączone