Biały towar

BIAŁY TOWAR, JaMa, Kraków 2020 

Latem 1884 r. trójka nastoletnich przyjaciół przeżywa na krakowskim Kazimierzu niebezpieczną przygodę.

   Jest rok 1900 i nagle znika jeden z nich. Prowadząc prywatne śledztwo, pozostali wpadają na ślad, którego nici prowadzą do owej sprawy sprzed szesnastu lat, a przy okazji odkrywają w Krakowie obecność wysłanników groźnej międzynarodowej organizacji przestępczej.

    Towarzysząc bohaterom, wśród których jest aż dwóch ówczesnych autentycznych policjantów oraz przyszły sławny literat, poznajemy inne historyczne postacie, w tym takie powszechnie znane, jak St. Wyspiański, I. Daszyński, J. Piłsudski czy święty brat Albert. Oglądamy także szybko rozwijające się miasto, w którym wciąż istnieją enklawy nędzy i występku w rodzaju Rzeczypospolitej Dziadowskiej, którą rządzi bezwzględny Król Żebraków i gdzie prawo nie sięga. Do tego mrocznego świata trzeba zstąpić, by wszystko stało się jasne.

www.komisarzmohr.pl

www.wydawnictwojama.pl

Biały towar to kryminał w stylu retro, pierwszy tom z nowego cyklu powieści historyczno-kryminalnych SPRAWY KOMISARZA MOHRA.

Powieść Biały towar udało się wydać dzięki środkom zebranym w internetowej przedsprzedaży, w której wzięło udział rekordowe ponad pięćset osób, w tym hojni mecenasi: rodzina jurystów Baranów oraz państwo Anita i Dariusz Kościelniakowie. Publikację wsparli także prywatni sponsorzy: główny – firma Dragon Winch i Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, a także Nagroda Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe ze środków Gminy Miejskiej Kraków. 

Oprócz wspomnianej Gminy Miejskiej Kraków i Kraków Miasto Literatury UNESCO, publikacji partnerowało Muzeum Krakowa, Archiwum Narodowe w Krakowie reprezentujące Archiwa Państwowe, tudzież Muzeum Archeologiczne w Krakowie jako Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego oraz partnerzy medialni: kraków.pl, zaczytaj się w krakowie, lubię czytać, opętani czytaniem i Radio Kraków.

Biały towar
Biały towar – JaMa 2020

Komentowanie wyłączone