Wydanie gry planszowej

Jesienią 2015 roku na portalu wspieram.to odbyła się nasza druga akcja crowdfundingowa, która tym razem miała na celu wydanie gry planszowej pt. „Kacper Ryx i król żebraków”. Oprócz gier, wspierającym zaoferowaliśmy świetne gadżety – m.in. skórzane sakiewki, gliniane kufle czy koszulki, a także możliwość uczestniczenia w grze miejskiej w rejonie krakowskiego Starego Miasta. Niezwykle emocjonująca półtoramiesięczna kampania zakończyła się sukcesem i wynikiem prawie 38 tys. zł. Gra autorstwa Łukasza Wrony, Piotra Krzystka i Daniela Budacza spotkała się z ciepłym przyjęciem, a jej wydanie wsparło ponad 200 osób. Zgodnie z obietnicą M. Wollny napisał specjalne opowiadanie o tym samym tytule, w którym rzucił Kacpra Ryksa w samo centrum wojny gangów toczącej się w Królewskim Mieście. Tym samym zapoczątkował cykl opowiadań „Nazywam się Ryx”, który obejmować ma 5 części. Sama gra światło dzienne ujrzała dokładnie 5.02.2016 roku, i od tamtej pory pojawia się na stołach graczy z całej Polski, zbierając pozytywne opinie również w środowisku recenzenckim.

Grę zakupić można w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie oraz wysyłkowo, jest też dostępna w kilku innych sklepach w Krakowie oraz w innych miastach Polski(m.in Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław).

Filmik promocyjny.

 

„Kacper Ryx i Król Żebraków” to polska łotrzykowska gra planszowa oparta na motywach cyklu powieściowego autorstwa Mariusza Wollnego o XVI-wiecznym krakowskim detektywie Kacprze Ryksie.  Jej twórcy odwracają tu jednak role, ponieważ głównymi bohaterami gry są przestępcy – mordercy, złodzieje, dziewki wszeteczne i inne typy spod najciemniejszej gwiazdy.

Gracze wcielają się w hersztów band i stają do walki o mir i władzę w przestępczym półświatku renesansowego Krakowa. Aby zdobyć tytuł Króla Żebraków trzeba realizować kolejne zadania, przejmować karczmy, kraść, mordować i werbować okrutnych kompanów. Walcząc między sobą, gracze mają też wspólnego wroga, który nie spocznie, póki nie zakończy tej krwawej, doprowadzającej miasto do ruiny wojny. To oczywiście królewski inwestygator – Kacper Ryx.

Komentowanie wyłączone