Nowości w naszym sklepie

Czołem!

Dwa pierwsze opowiadania z cyklu Nazywam się Ryx już są w naszym sklepie. W sumie pojawi się cztery teksty o Królewskim Inwestygatorze.

„Kacpeokładka król żebrakówr Ryx i Król Żebraków”

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie Garbus – dotychczasowy Król Żebraków, władca podziemnego Krakowa. Zaczyna się krwawa walka o jego tron i schedę, a miasto z każdym kolejnym dniem pogrąża się w coraz większym chaosie. Czy Ryx podoła powierzonemu mu zadaniu ratowania miasta przed anarchią i bezprawiem?

Opowiadanie Król Żebraków napisane zostało specjalnie jako literackie uzupełnienie gry planszowej pod tym samym tytułem.

okładka szatan w klasztorze„Kacper Ryx i szatan w klasztorze”

Pewnego czerwcowego dnia 1588 roku z gościny u Benedyktynów w Tyńcu skorzystało kilka osób, pozornie niezwiązanych ze sobą. W nocy ginie jeden z mnichów, a głównym podejrzanym o popełnienie ohydnej zbrodni jest… Kacper Ryx!

Co sławny inwestygator królewski robił w tym miejscu i to akurat wtedy, gdy doszło do mordu? Czy uda mu się rozwiązać wyjątkowo zawikłaną sprawę, skoro wszyscy w nią zamieszani kłamią jak najęci, a żaden z gości nie jest tym za kogo się podaje? Czy zdoła zdemaskować i pochwycić niezwykle zuchwałego, podstępnego i bezwzględnego zbrodniarza, na tyle bezczelnego i pewnego siebie, że świadomie odważył się rzucić wyzwanie niepokonanemu Ryksowi?

Książki dostępne w naszym krakowskim sklepie także w sklepie internetowym.

pudełko 3d do akcjiGra planszowa „Kacper Ryx i Król Żebraków”

Łotrzykowska gra strategiczna, w której gracze wcielą się w złoczyńców walczących o tytuł Króla Żebraków i władzę nad półświatkiem przestępczym XVI-wiecznego Krakowa. Gra oparta jest na motywach powieści Mariusza Wollnego, pojawi się w niej oczywiście Ryx, ale także inne postaci znane z książek o Królewskim Inwestygatorze.

Autorami gry są Łukasz Wrona, Piotr Krzystek oraz Daniel Budacz, a merytoryczną pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje oczywiście Mariusz Wollny. Książka dostępna w Składzie Towarów u Kacpra Ryksa a także w naszym sklepie internetowym.

Zapraszamy na oficjalną stronę gry  i  na dedykowany profil FB

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Komentowanie wyłączone