Kacper Ryx i Król Żebraków

Opowiadanie z serii Nazywam się Ryx, napisane specjalnie jako literackie dopełnienie gry planszowej pod tym samym tytułem i skierowane do tych, którzy chcieliby jeszcze bardziej zanurzyć się w mroczną atmosferę XVI-wiecznego łotrzykowskiego Krakowa, któremu po zamordowaniu dotychczasowego Króla Żebraków grozi walka pomniejszych hersztów o przywództwo nad przestępczym podziemiem. Czy sławnemu królewskiemu inwestygatorowi uda się ocalić miasto przed „wojną gangów” i totalnym chaosem? Nigdy jeszcze nie zmierzył się z tak wielkim wyzwaniem.

Dodaj do zakładek stały link.

Komentowanie wyłączone

Kacper Ryx i Król Żebraków

Szanowni Czytelnicy!

Już na początku października ruszy akcji crowdfundingowa (taka jaka miała miejsce przy wydaniu „Mściciela”), której celem będzie uzbieranie funduszy na produkcję pierwszego nakładu gry planszowej „Kacper Ryx i Król Żebraków”!

Jest to łotrzykowska gra strategiczna, w której gracze wcielą się w złoczyńców walczących o tytuł Króla Żebraków i władzę nad półświatkiem przestępczym XVI-wiecznego Krakowa. Gra oparta jest na motywach powieści Mariusza Wollnego, pojawi się w niej oczywiście Ryx, ale także inne postaci znane z książek o Królewskim Inwestygatorze.

Autorami gry są Łukasz Wrona, Piotr Krzystek oraz Daniel Budacz, a merytoryczną pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje oczywiście Mariusz Wollny.

Jeśli akcja się powiedzie, premiera gry będzie miała prawdopodobnie miejsce jeszcze w grudniu tego roku. Przedstawiamy Wam okładkę autorstwa Cezarego Szymańskiego.

Beznazwy-1

 

Zapraszamy na oficjalną stronę gry, gdzie zapisać się można na cotygodniowy newsletter dotyczący spraw związanych z gra.

www.krolzebrakow.com

A także na profil dedykowany profil FB:

www.facebook.com/krolzebrakow

Trzymajcie rękę na pulsie!

 

Kategoria wpisu: Aktualności. Dodaj do zakładek stały link.

Komentowanie wyłączone